Sedenie v detskej izbe - tipy na krásny detský nábytok

9

Chceli by ste vašim deťom nejakým spôsobom oživiť izbu, no neviete, ako? Pripravili sme pre vás prehľad krásneho detského sedenia, ktoré poteší nejedno dieťa. Povieme si nielen o bežnom sedení v podobe počítačových stoličiek, ale aj o nevšedných kreslách, pohovkách a taburetkách. Uvidíte, že pri niektorých by ste sa najradšej sami vrátili do detských čias.

Do malého priestoru kvalitná stolička

Máte málo priestoru na rôzne kreslá či pohovky, no potrebujete nejakú stoličku k pracovnému stolíku? Dnes už viete nájsť rôzne farebné prevedenia a takisto rôzny typy počítačových stoličiek.

 

Pri výbere takejto stoličky však dbajte v prvom rade na kvalitu. Vaše dieťa by sa v nej malo vedieť pohodlne usadiť a mala by mu poskytovať dostatočnú oporu. Nakoľko už existuje naozaj široký sortiment, výber farieb či dizajnu nebude vôbec problémový.

 98

Príkladom dizajnovej a zároveň pohodlnej detskej stoličky môže byť aj stolička Halmar Matrix.

Sedenie v oddychovej zóne

Každá detská izba by mala mať svoju oddychovú časť. Vyplniť ju môžete rôznymi kreslami či pohovkami, prípadne množstvom vankúšom. Mala by obsahovať veci, vďaka ktorým sa dieťa bude cítiť pohodlne a bude môcť nerušene oddychovať.

Odoberať newsletter o zaujímavých článkoch a novinkách

V tomto prípade sme pre vás z našej ponuky vybrali detské kreslá s operadlami a rozkladacie detské pohovky. Vrchný materiál je z príjemného materiálu, väčšinou z plyšu, prípadne zo 100%-nej bavlny. Ak máte dostatok priestoru, siahnite po rozkladacom kresielku či pohovke. Niektoré obsahujú dokonca aj vankúšik a taburetku.

9879876

 

 

 

 

 

 

 

Obľúbené rozkladacie kresielko Baby Nellys a rozkladacia pohovka Nellys Magic Stars.

Vyskúšajte taburetky

Do oddychovej, ale takisto do zábavnej zóny v detskej izbe sa dokonale hodí aj detská taburetka. Podľa toho, ako staré dieťa máte a do akého štýlu je ladená izba, viete vybrať taburetku, ktorá dokonale zapasuje do interiéru a zároveň bude aj pohodlná, aj funkčná.

 

Naším najobľúbenejším kúskom je detská taburetka Signal Damian v tvare dinosaura. Má totižto mnoho výhod. Nielenže je v tvare dinosaura, ale takisto je z príjemného materiálu a obsahuje aj odkladací priestor, ku ktorému je naozaj jednoduchý prístup.

 98765

Detská taburetka Signal Damian v tvare rozkošného dinosaura.

Detské sedenie podľa farieb

Povedali sme si čosi o obľúbených produktoch, ktoré sa hodia do každej detskej izby. Ako bonus sme si pre vás pripravili menší prehľad farieb a ich vplyvu na deti.

 

Hovorí sa, že detská izba by nemala byť nudná a bezfarebná. Či už jej farebnosť zariadite pomocou farebných stien, záclon, nábytku či doplnkov, je vhodné, aby z nej mali deti dobrý pocit. Aké farby sú pre deti najvhodnejšie?

Jemné pastelové odtiene

Tmavé, sýte či ostré farby sa moc nenosia. Môžu totiž pôsobiť rušivo, pričom sa dieťa následne nevie koncentrovať. Práve jemné pastelové odtiene sú však výbornou voľbou a navyše sa dajú krásne kombinovať.

Vplyv jednotlivých farebných odtieňov

A ako na deti vplývajú jednotlivé farby?

 

  • biela farba predstavuje čistotu
  • žltá farba prináša dobrú náladu
  • oranžová farba podporuje chuť do jedla
  • ružová farba je upokojujúca a nesie v sebe nehu
  • červená je symbolom lásky, no môže pôsobiť rušivo
  • zelená farba má upokojujúci účinok
  • modrá podporuje sústredenie

 

Ak teda napríklad pri výbere novej stoličky či detskej pohovky zvolíte pastelové odtiene, budete nielen trendy, ale zároveň spríjemníte celkový dojem vášho dieťaťa z jeho detskej izbičky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz