Ako nakupovať nábytok cez internet?

Nakupovanie nábytku cez internet má svoje veľké výhody, ale taktiež svoje úskalia. Častokrát počujeme od známych, že si objednali kus nábytku, ktorý im prišiel poškodený alebo nespĺňal ani zďaleka fotografie na webe. Ako tomu predísť?

 

 Recenzie

Kvalitný a hlavne overený e-shop má dosť recenzií na to, aby ste si mohli overiť, ako sú zákazníci spokojní s objednávkou, ktorú spravili cez internetový obchod. Recenzie môžete nájsť nie len na stránke predajcu, ale aj na Heuréke, Googli a podobne. My sme sa rozhodli mať recenzie predovšetkým na našej stránke, aby boli ľahko dohľadateľné a pomáhali primárne pri výbere.

 

✅ Produktové fotografie

Produktové fotografie nie sú menej dôležité, ako recenzie. Bez kvalitných fotografií je ťažké rozoznať farby, štruktúru povrchu alebo hrany. My pri výbere produktových fotografií vyberáme tie, ktoré sú čo najviac autentické. Snažíme sa obmedzovať 3D obrázky, ktoré zkreslujú realitu. Napríklad pri produkte Alvares sedacej súpravy sme implementovali do popisu produktu aj fotografie a videá reálneho produktu z blízka.

monolith 37 (2)

Nájsť ho môžete tu: https://www.mojekreslo.sk/rohove-sedacky/sedacia-suprava-alvares-l-p/

 

✅ Kvalitne napísaný popis produktu

Popis slúži na ostatné informácie a ponúka zákazníkovi predstaviť si kam by bolo vhodné umiestniť daný nábytok, tak aby spĺňal jeho požiadavky. Všetky dodatkové parametre, ako výška, šírka a podobne sú samozrejmosťou. V popise by sa mala aj nachádzať fotografia alebo obrázok produktu v priestore. Tým Vám ponúka predajca si overiť, či daný produkt sa vôbec hodí do priestoru.

 

✅ Nakupuj, ale preveruj

Keď ste sa dostali až sem, tak už máte produkt vybratý a nič Vám nebráni si ho objednať. Ale je tu jedno veľké ALE! Každý predajca musí byť dohľadateľný a čo najviac transparentný. Má eshop adresu mimo Slovenska? Alebo nebodaj v tretích krajinách? To asi nebude veľmi presvedčivé. Áno môžete si tovar objednať na dobierku, ale čo ak pri prevzatí alebo užívaní vzniknú problémy? Odporúčame nakupovať u lokálnych predajcov, ktorí majú všetky informácie zverejnené a je ich ľahké dohľadať. V prípade ak máte akékoľvek pochybnosti odporúčame predajcovi napísať email alebo chat na stránke. Ale úplne najlepšie je mu priamo zavolať a dovolať sa. 

 

Prajeme, aby ste mali len pozitívne skúsenosti s nakupovaním nábytku cez internet a pokiaľ potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať! 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz