Ako si správne vybrať sedačku v troch krokoch

Bežne nakupujeme na internete veci do domácnosti, oblečenie, elektroniku, ale čo taká sedačka? Kupovať sedaciu súpravu cez internet vôbec nie je jednoduché. Obvzlášť, keď stojí častokrát viac, ako naša mesačná mzda. V troch jednoduchých krokoch si ukážeme, že to nemusí byť tak náročné a stresujúce.

 

1️⃣ Prvý krok je: Vybrať si správneho predajcu

Viac menej sme si všetko prebrali v článku "Ako nakupovať nábytok cez internet". Všetky tipy, ako si zvoliť dobrý eshop nájdete tam. Teraz však ide o sedačku. Ideálne je, spojiť všetky kroky a hľadať kvalitného predajcu, ktorý má s predajom sedačiek skúsenosti a vyhnete sa prípadným komplikáciám pri reklamácií. O tom nám dosť napovie, keď sa predajcu opýtame aj na veci, ktoré nám častokrát chýbajú. Napríklad oderuvzornosť a podobne. Predajcovia častokrát o čalúnenom nábytku nevedia skoro nič a všetko stavia na obrázok, ktorý "predáva". Rada znie hľadajte odbornú pomoc pri výbere.

 

2️⃣ Druhý krok je: Dostatok informácií o sedačke

Musíte si premyslieť, aké vôbec rozmery potrebujete. Pokiaľ máte približnú predstavu čo hľadáte a aké veľké to musí byť, tak si treba spraviť užší výber. Sedačiek je mnoho a je ťažké sa orientovať medzi nimi. Ale určite to zvládnete a niekoľko už máte vytipovaných. Pri bližšom spoznávaní produktu si treba všímať dostatok informácií, ktoré predajca ponúka. Informácií môže byť mnoho, ale keď Vám chýbajú tieto informácie, tak odporúčame zbystriť pozornosť a buď nenakúpiť u predajcu alebo ho požiadať o doplnenie.

❌ chýba názov látky

❌ chýbajú niektoré rozmery

❌ obrázok produktu je len v 3D vyobrazení

❌ nie je detail na látku

❌ nemám z toho dobrý pocit

 

3️⃣ Tretí krok je: Dovoz, platba a reklamácia

Ide do tuhého! Máte vybratú sedačku. Môže to byť sedačka učková, sedačka rohová alebo kľudne sedačka 3+1+1. Preprava sedačky je dosť náročná, keďže častokrát váži aj cez 150kg. Predajcovia zvyknú mať aj rozdielne cenníky na takútu prepravu. U nás máme jednotnú cenu dopravy nad 299€ zadarmo. Čím môže zákazník ušetriť niekoľko desiatok eur. Zváženie platby necháme na Vás. Pokiaľ máte vybratý overený eshop, ktorému dôverujete, tak môžete využiť platbu vopred. Na reklamáciu je nutné vždy myslieť, ale nenechať sa tým ovplyvniť. Dobrý lokálny predajcovia nemájú problém pokiaľ je reklamácia relevantná ju uznať. Naši výrobcovia napríklad fotia každý produkt po jeho vyrobení a tým pádom vedia o bezchybnosti produktu. Samozrejme časom sa môže stať nepríjemnosť, avšak dobrý predajca Vám ju pomôže vyriešiť.

 

✅ Tip od nás: Nakupujte sedačky v pomere cena = kvalita. Pokiaľ očakávate od sedačky v hodnote 300€ dlhoročnú službu, tak odporúčame zvážiť tento pomer.

✅ Tip od nás: Porovnávajte si ceny. Veľa predajcov umelo navyšuje ceny a menia názvy produktov, aby nebolo možné si porovnať sedačku, ktorú môžete inde kúpiť lacnejšie.

 

Naše sedačky nájdete tu: https://www.mojekreslo.sk/sedacky-a-sedacie-supravy/

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz